Piscina Centro Acuatico La Videna              23/02/2020 - 9:53 AM
         2020 UANA Swimming Cup - 21/02/2020 to 23/02/2020          
 
 Event 56  Boys 13-14 4x50 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Argentina  'A'                      1:55.31    1:40.39  
     1) Jacquet, Maximo 14            2) r:0.38 Orellana, Santiago 14 
     3) r:0.03 Zabala, Franco 14      4) r:0.02 Suarez, Yaco 14       
    r:+0.64  25.06        50.17 (25.11)
        1:15.78 (25.61)     1:40.39 (24.61)
  2 Brasil  'A'                         1:48.19    1:41.54  
     1) Flintz, Vinicius Andrade 14   2) r:0.17 Camargo, Alan dAsis 14
     3) r:0.46 Pelissari, Vitor 14    4) r:0.54 Abdallah, Sammempos 14
    r:+0.67  25.76        51.13 (25.37)
        1:16.68 (25.55)     1:41.54 (24.86)
  3 México  'A'                         1:46.00    1:42.01  
     1) Nangullasmú Arellane, José 14 2) r:0.47 Vivar Fernandezrigo 14
     3) r:0.27 Ahuatzi García,tián 14 4) r:0.39 Corona Martinezardo 13
    r:+0.63  25.95        51.21 (25.26)
        1:17.04 (25.83)     1:42.01 (24.97)
  4 Ecuador  'A'                             NT    1:45.79  
     1) Villalba, Alvaro 14           2) r:0.68 Jimenez, Luis Isaac 13
     3) r:0.58 Perez de Arce, tian 13 4) Samaniego, Alejandro Sebastia
    r:+0.69  26.61        52.38 (25.77)
              49.57 ( )     1:45.79 (56.22)
  5 Paraguay  'A'                            NT    1:46.17  
     1) Benitez, Maximiliano 14       2) r:0.10 Maciel, Santiagdres 14
     3) r:0.29 Gonzalez, Ernesnuel 14 4) r:0.23 Cameron, Duncan 14    
    r:+0.69  27.25        53.52 (26.27)
        1:20.31 (26.79)     1:46.17 (25.86)
  6 Guatemala  'A'                      1:50.18    1:47.61  
     1) Arce, Fernando 14             2) r:0.40 Ufer, Mathias 14      
     3) r:-0.03 Jaramillo, Juan 14    4) r:0.42 Gossmann, Chrispher 14
    r:+0.78  26.64        54.45 (27.81)
        1:21.96 (27.51)     1:47.61 (25.65)
  7 Peru  'A'                           1:47.97    1:47.71  
     1) Devoto, Joaquin Vicente 14    2) r:0.55 Casaverde, Karlndre 14
     3) r:0.38 Unten, Ryu Crisiano 13 4) r:0.15 Gutierrez, Dairosue 14
    r:+0.77  26.69        53.89 (27.20)
        1:21.30 (27.41)     1:47.71 (26.41)
  8 Uruguay  'A'                             NT    1:49.53  
     1) Nolles, Ben 14                2) r:0.34 Bracco, Nahuel acco 14
     3) r:0.61 Maglione, Guillermo 14 4) r:0.40 Solano, Sebastian 13  
    r:+0.67  26.32        55.47 (29.15)
        1:22.78 (27.31)     1:49.53 (26.75)
  9 Honduras  'A'                            NT    1:51.70  
     1) Serafeim, Sebastain 14        2) r:0.29 Plazaola, Diego 14    
     3) r:0.28 Flores, Manuel 14      4) r:0.42 Varela, Luis 13       
    r:+0.74  28.87        56.53 (27.66)
        1:23.99 (27.46)     1:51.70 (27.71)
 10 El Salvador  'A'                    2:07.53    1:53.47  
     1) Montalvo, Juan J. 14          2) r:0.52 Alvarado, Diego 13    
     3) r:0.52 Andrade, Ivan Enuel 13 4) r:0.53 Castro, Oscar 14      
    r:+0.74  29.48        56.61 (27.13)
        1:25.72 (29.11)     1:53.47 (27.75)