Piscina Centro Acuatico La Videna              23/02/2020 - 9:52 AM
         2020 UANA Swimming Cup - 21/02/2020 to 23/02/2020          
 
 Event 22  Boys 13-14 4x50 LC Meter Medley Relay
====================================================================
       R.UANA: U 1:52.77  19/01/2018Brasil, BRA
                          G Dias, R Windmuller, G Saldo, J Altoe
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Argentina  'A'                      2:00.38    1:53.71  
     1) Jacquet, Maximo 14            2) r:0.29 Butti, Francisco 14   
     3) r:0.29 Zabala, Franco 14      4) r:0.01 Suarez, Yaco 14       
    r:+0.71  29.51      1:02.06 (32.55)
        1:29.14 (27.08)     1:53.71 (24.57)
  2 Paraguay  'A'                            NT    1:54.86  
     1) Silguero, Matias Alejandro 13 2) r:0.36 Benitez, Maximiiano 14
     3) r:0.50 Pedrozo, Maximiiano 14 4) r:0.17 Cameron, Duncan 14    
    r:+0.63  30.42      1:00.73 (30.31)
        1:29.03 (28.30)     1:54.86 (25.83)
  3 México  'A'                         1:58.88    1:55.11  
     1) Vivar Fernandez, Rodrigo 14   2) r:0.53 Chavez Derreza,ziel 14
     3) r:0.31 Ahuatzi García,tián 14 4) r:0.48 Mendez Rodriguenuel 14
    r:+0.66  29.22      1:01.17 (31.95)
        1:28.79 (27.62)     1:55.11 (26.32)
  4 Brasil  'A'                         1:58.74    1:55.96  
     1) Pelissari, Vitor 14           2) r:0.39 Odorici, Lucas 13     
     3) r:0.46 Camargo, Alan dAsis 14 4) r:0.44 Abdallah, Sammempos 14
    r:+0.73  30.29      1:03.70 (33.41)
        1:31.40 (27.70)     1:55.96 (24.56)
  5 Peru  'A'                           1:55.77    1:56.48  
     1) Saettone, Adriano Miguel 14   2) r:0.53 Casaverde, Karlndre 14
     3) r:0.42 Sosa, Augusto Jquin 14 4) r:0.20 Gutierrez, Dairosue 14
    r:+0.75  29.77      1:03.07 (33.30)
        1:30.46 (27.39)     1:56.48 (26.02)
  6 Ecuador  'A'                             NT    1:59.58  
     1) Jimenez, Luis Isaac 13        2) r:0.43 Villalba, Alvaro 14   
     3) r:0.51 Fonseca, Joshuandro 13 4) r:0.31 Samaniego, Alejtian 14
    r:+0.83  31.13      1:04.59 (33.46)
        1:33.73 (29.14)     1:59.58 (25.85)
  7 Guatemala  'A'                      2:02.75    2:00.08  
     1) Ochoa, Santiago 14            2) r:0.32 Arce, Fernando 14     
     3) r:0.61 Gossmann, Chrispher 14 4) r:0.51 Ufer, Mathias 14      
    r:+0.68  31.87      1:05.38 (33.51)
        1:32.65 (27.27)     2:00.08 (27.43)
  8 Uruguay  'A'                             NT    2:00.56  
     1) Maglione, Guillermo 14        2) r:0.31 Bracco, Nahuel acco 14
     3) r:0.46 Nolles, Ben 14         4) r:0.46 Solano, Sebastian 13  
    r:+0.66  31.38      1:05.48 (34.10)
        1:33.98 (28.50)     2:00.56 (26.58)
  9 Honduras  'A'                            NT    2:04.60  
     1) Serafeim, Sebastain 14        2) r:0.45 Flores, Manuel 14     
     3) r:0.35 Plazaola, Diego 14     4) r:0.43 Varela, Luis 13       
    r:+0.85  32.38      1:08.15 (35.77)
        1:37.21 (29.06)     2:04.60 (27.39)
 10 El Salvador  'A'                    2:41.16    2:05.60  
     1) Castro, Oscar 14              2) r:0.70 Montalvo, Juan J. 14  
     3) r:0.57 Alvarado, Diego 13     4) r:0.53 Alcantara, Marcos 14  
    r:+0.69  31.81      1:07.40 (35.59)
        1:36.25 (28.85)     2:05.60 (29.35)